zburevka

Історія Свято-Успенського храму с. Нова Збур'ївка

 

Історія Свято-Успенського храму с. Нова Збур’ївка

Свято-Успенський храм Нової Збурївки 3Свято-Успенський храм Нової Збурївки 4

     Коли говориш про історію Свято-Успенського храму в селі Нова Збур'ївка, Голопристанського району, Херсонської області, ми висвітлюємо одну з трагічних сторінок православія, витримавши після революції роки різного роду переслідувань: втручання радянської влади, закриття, розруха.

     Храм в селі Нова Збур'ївка був одним з найкращих в Херсонській єпархії. Побудований в кінці вісімнадцятого століття (згідно хронологічному довіднику по церквам Херсонської губернії в 1776 році).

     Його будівництво пов'язане з поселенням відставних солдат радянської армії та українських козаків, які брали участь у російсько-турецькій війні 1768-1774р.. Бібліографом Кримської республіканської научної бібліотеки ім. І.Франка було надано таку довідку: «Збурьевские прихожане почти все малороссы… Церковь каменная с такою же колокольнею, освящённая в честь Успения Божией Матери. Приход одного селения. Прихожан 2399+2255=4654».

     17 вересня 1890 року булла відкрита церковна школа в церковній сторожці.

     Храм функціонував і в післяреволюційний час. Тільки в 1964 році був закритий і частково зруйнований: була знесена дзвіниця, купол, а основну будівлю було переобладнано під кінотеатр.

     У1989 році по благословенню архієрея митрополита Херсонського і Одеського Сергія було доручено службу як в Старозбур’ївському так і в Новозбур’ївському приходах. Було поставлено питання перед Новозбур'ївським виконкомом Новозбур'ївської сільської ради та районним виконкомом про повернення будівлі храму та відкритті церкви в селі Нова Збур'ївка. На загальних зборах села за участю місцевих та районних представників влади було вирішено повернути колишню церковну будівлю, яка знаходилась в дуже жахливому стані. Вирішальним було слово Богуна А.Н. та Довжениці М.О.

     Від самого початку робіт по відновленню храму жителі села приймали активну участь.

 

Виконком Новозбур’ївської сільської ради

 Свято-Успенський храм Нової Збурївки 9Свято-Успенський храм Нової Збурївки 5

Свято-Успенський храм Нової Збурївки 7Свято-Успенський храм Нової Збурївки 2

Свято-Успенський храм Нової Збурївки 8Свято-Успенський храм Нової Збурївки 1