zburevka

Культура - Річний звіт роботи Новозбур’ївського Будинку Культури за 2016 рік

Головна статті
Культура
Річний звіт роботи Новозбур’ївського Будинку Культури за 2016 рік
Всі сторінки

Міністерство Культури України  Управління Культури

Херсонської обласної адміністрації

Відділ культури Голопристанської державної адміністрації

 

 

Річний звіт роботи

Новозбур’ївського Будинку Культури

                             за 2016 рік

 

 

Слово "культура" останнім часом на устах багатьох людей.

Народи пишаються своїми культурними надбаннями, бережуть їх, водночас стараючись робити їх живими елементами суспільного життя. І це правильно, бо за допомогою цих культурних надбань народи духовно розвиваються, ушляхетнюються, підносять рівень свого світосприймання.

У житті людини дуже важливими є почуття правди і добра. Культура доповнює ці два елементи ще поняттям краси.

Ми часто замислюємося над сучасним станом культури в українському суспільстві, стараємось пізнати її надбання та з’ясувати, як те духовне багатство ми можемо й повинні використати на благо нашого народу.


Будучи народом дуже багатим на культурні надбання, чи можемо собі дозволити ними легковажити?

 

Тут ідеться не тільки про їх збереження, а про використання їх для плекання відчуття правди, добра та краси в житті громадян.

 

Було б великим промахом недооцінити важливість культури. На нашу думку, на цьому треба часто наголошувати, бо годі бути справді зрілим народом, не віддаючи належне культурі.

 

Саме збереження минулого та розвиток у майбутньому допоможуть нам свідомо стати одним народом.

 

Носіями культури також є  талановиті, творчі, добрі люди.

 

Носієм загальної культури може бути будь-яка особа за умови, що вона щиро бажає розвинути дані таланти. Саме такі люди стають носіями культури та заслуговують на пошану і пам’ять.

 

Тому в нашому Новозбурївському сільському будинку культури ми знаходимо та займаємося з дітьми та дорослими, які бажають віддавати часточку душі на розвиток культури.

 

Працівники СБК трепетно відносяться до людей з якими займаються і завжди наголошують, що серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім’я, родина.

Ми одна родина, і не важливо скільки тобі років 4 чи 90, у нас є одна ідея і бажання творити, саме це обєднує нас.

 

1. КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВА  ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом 2016 року працівниками Новозбурївського СБК   були проведені різні за формою та тематикою   культурно-дозвіллєві заходи, близько 20, з яких висвітлювали події місцевого, загальнонародного та державного значення.  

 

Розпочався наш культурний рік з відзначення Різдва Христового та різдвяних свят.

 

Мабуть, не знайдеться такої людини, а тим більше дитини, яка б не любила отримувати подарунки. Але не меншою радістю є дарувати щастя іншому, готуючи сюрпризи. Тому у різдвяні дні так приємно показати свою любов іншому, проявляючи милосердя та добро.

 

Різдво Христове є одним з найбільших християнських свят, котре має свої традиції відзначення.

 

Творчий колектив вітав односельчан, заходили в домівки до жителів села, в магазини та організації несучи радість Нового Року.      

У рамках відзначення Дня Соборності України 22 січня у селі Нова Збурївка Голопристанського  району відбувся урочистий захід «Велична і свята моя, ти, Україно», який підготували та провели творчі працівники сільського будинку культури. Дійство відбулося за участю аматорських колективів, учнів та викладачів загальноосвітніх закладів села.  

            «…22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну Державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України», цими  словами розпочав свій виступ сільський голова Таїсія Іванівна Самойленко. Після щирих і зворушливих слів ведучої: «Віримо, що територіальна цілісність України, скраплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною» відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим односельчанам .

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю, порозуміння між людьми...І часточка надії і віри в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

На вечері були присутні жителі села та учні школи. Ведучі висвітили історичне минуле нашої держави, той не легкий шлях України до її незалежності. Учні розповіли вірші про Україну. На тематичному вечорі лунали небайдужі кожному українцю патріотичні пісні ….

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни.

Афганська війна – сама трагічна сторінка історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизняна.

Сьогодні у Новій Збур’ївці проживає  18 воїнів-інтернаціоналістів, з них – 8 «афганців», решта – учасники бойових дій на території інших держав.

Чимало з них, за проявлену в боях хоробрість, мають нагороди.

16 лютого у приміщенні Новозбур’ївської сільської ради відбувся вечір вшанування пам’яті , тих, хто поліг у Афганських ущелинах,та поклонитися тим , хто прийшов з війни із пораненою душею.

Запрошені на зустріч Овсянніков В.М., Оберло В.В., Сумар Є.І., Черненко М. С., Забродін М. В., Кононов В. І.,Лупа В.М,Мірошніченко В.М,Набока В.І, Мандзюк П. Ю., Надія Василівна  та Микола Григорович  батьки загиблого Віктора Тарана Звір В. Л.( мати померлого від тяжких пораненьЗвір Ігоря) , мама Семенова Федора, який не зміг прийти, Надія Олексіївна зі щемом у серці і слізьми в очах слухали вітання від творчого колективу будинку культури.  Тимофеєв Г. М.,Безкровний А. В., Бухтій Г. В.,Семенов Ф.І.,Колісніченко В. В., Іващенко В. І., Онофрійчеук К. В.(вдова Онофрійчука М. Д.)нажаль з певних причин прийти не змогли.

Знайомі  пісні під гітару ,  «Афганський вальс» де переплелося біле мереживо випускного плаття та військової форми, ліричні пісні, вірші - мініатюри  все це не могло залишити присутніх байдужими .

…Війна – це найстрашніше , що може бути . Таке коротеньке слово , а стільки в собі таїть болю, людських страждань, сліз і смертей , напівподиху обірваних життів, шляхів і надій.

Запалені свічки, тематична виставка «Пам’ятаємо про Афганістан»,хвилина мовчання … все це , звичайно , нагадало присутнім воїнам –інтернаціоналістам про ті страшні події,але у їхніх очах горів той вогник життя, вогник неоціненного дару  , яким вони ділилися на протязі усього вечора.

Несподіванкою для всіх стала декламація власного вірша матір’ю загиблого Віктора Тарана, у якому вона висловила всю материнську любов до свого сина .

Зі словами миру звернулася до воїнів –інтернаціоналістів та до учасників концерту наша сільський голова Таїсія Іванівна Самойленко. Вона привітала усіх з 27-ою річницею від дня виведення військ із Афганістану,усім воїнам-інтернаціоналістам була вручена грошова допомога .

Знаковою подією в житті Новозбур’ївської громади ,спілки воїнів-ветеранів Афганістану, ветерани вважають відкриття  пам’ятника Віктору Тарану , загинувшому на Афганській землі, який уособлює у собі пам’ять про усіх загиблих та про душі тих, смерть яких настигла уже на мирній землі.

Концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню, відбувся 7 березня. Він пройшов у теплій обстановці, так завжди буває перед 8 Березня.

З нагоди відзначення Міжнародного Жіночого Дня в адмінбудівлі сільської ради відбулась святкова концертно-конкурсна програма.  Окрім вітальних виступів вихованців хореографічного колективу «Шанс» та працівників клубної установи.

 

Концертна програма була різножанровою і включала в себе художнє слово, пісні, танці, літературно-музичні композиції.

 

Всі виступи тепло приймалися глядачами і це не дивно, адже вони адресовані близьким і рідним людям: мамам, бабусям, дружинам, донечкам, коханим.

 

15 квітня 2016 року Новозбур’ївська громада відсвяткувала 90-річчя Анатолія Володимировича Кумпана, голови ветеранської ради с.Нова Збур’ївка, члена Президії районної ради ветеранів.А напередодні дня народження учасники гуртка художнього слова , Таїсія Іванівна сільський голова, Крачун Ганна Іванівна та директор будинку культури Тетяна  Бєляєва зустрілися з винуватцем майбутніх урочистостей , де він поділився своєю історією життя з величезним досвідом.

 

 

Концерт розпочався гарним віршем Надії Красоткіної , який вдало , з душевним трепетом продекламували чарівні ведучі  Ірина Єрмакова (худ. Керівник СБК) та Олена Дубова (вихователь ДНЗ «Малятко»)

 

Це був екскурс у молодість. Протягом усього свята лунали слова привітання та чудові пісні,  Анатолію Володимировичу та гостям демонстрували відео-презентації з привітаннями та кадри з сімейного  фотоархіву ювіляра.

 

Нелегка доля випала цьому чоловіку. Позаду залишилися роки, сповнені радощами і болями, невдачами і успіхами. В дитинстві пережив голодомор, в юності захищав Батьківщину від німецьких загарбників.

Старість це зима нашого життя. Пізньою буває вона, але дуже часто безпорадною і одинокою. В Анатолія Володимировича вона зігріта увагою, любов’ю і теплом …

 

Прищеплення у молоді поваги до літніх людей є однією з головних цілей закладу культури, адже під час наших занять ми намагаємося закласти в них зернинку доброти, поваги, чесності та людяності.

Коли бачиш сльози щастя на очах – то розумієш, що все робиш вірно.     

Військово-патріотичне виховання – одне із основних форм роботи творчого колективу СБК.

8 травня для ветеранів Другої Світової Війни та для жителів села відбувся «Вечір памяті та надії».

Вечір розпочався інсценізацією «… а юність подарувала опалені крила», яка перенесла нас у далекий  1941 рік за день до війни.

 

Учасники театрального гуртка наскільки ввійшли в ролі, іноді здавалось, що вони винирнули з минулого століття

 

Перша половина концерту, і це природно, містила більшість номерів присвячених Перемозі. Звучали пісні воєнних літ, сучасні пісні такої ж тематики, вірші і танці. На прохання глядачів був повторений відеоряд, що містить прізвища загиблих односельчан та фотографії ветеранів, зроблені у 1985 році.

 

Танці змінювались піснями та художнім читанням – все йшло у доброму темпі.

 

Власним віршем поділилася прониклива Ольга Біленко, а Дмитро Клименко прочитав вірш «Я повернусь», який викликав бурю емоцій.  

Хореографічні композиції не залишили нікого байдужими.

Мітинг-реквієм присвячений Дню Перемоги

9 травня для українців – це особливий день, який в серцях пробуджує гордість і непідробну повагу до ветеранів війни, до всіх, хто брав участь у боях Другої Світової війни, відстоював свободу, оберігав нашу Вітчизну. 

 

Спочатку пройшов мітинг, на якому після художнього прологу у виконанні працівників культури, виступили сільський голова та учні шкіл. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів. Потім відбулася панахида на меморіалі.

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини.

Ті, що не вернулися з походів,

Грізної Великої війни.

У травні 2016 року за підтримки благодійного фонду «Свята Ольга» відбувся квест «Репродуктивне здоров’я молоді», де підлітки граючись отримали корисну інформацію. Червоною ниткою була висвітлена проблема небажаної вагітності.

Організатори та учасники квесту мають на меті привернути увагу широкого кола молодих людей до проблем збереження репродуктивного здоров’я, сексуального здоров’я молоді та планування сім’ї

Із зацікавленням й азартом діти давали відповіді на питання, які стосувалися репродуктивного здоров’я, складали вірші, підбирали прислів’я, отримували кодові літери. Наприкінці квесту підлітки отримали солодкі призи і грамоти, браслети й брошури. Світлана Ніхолат керівник благодійного фонду дала корисні поради юнакам і дівчатам, а на згадку діти взяли для себе символічні сліди із найважливішими цінностями.

24 травня на базі Новозбурївського сільського будинку культури пройшла щомісячна нарада «День голови»

 

Творчий колектив СБК тепло зустрічав гостей, вихованці будинку культури подарували гарний танок, а ведучі побажали плідної праці та заспівали гарну пісню.

 

Наприкінці виступу творчий колектив СБК усім гостям подарував на пам’ять оберіг «Хліб-сіль на рушникові» . 

 

Літо. Що може бути кращим для дітей?! Звичайно ж табір відпочинку.

 

Гра-квест «Подорож казками» 

 

Перед квестом були розроблені спеціальні мапи з позначками де знаходяться завдання.

 

Діти були в захваті, тому що відчули себе справжніми шукачами пригод.

 

Для гри була задіяна територія СБК, парку, сільської ради та ігрового майданчику.

 

З 13 по 23 червня у фойє нашого будинку культури було організовано та проведено виставку плакатів Інституту національної пам’яті «Україна у Другій світовій війні», за підтримки відділу культури та Олега Васильовича Олексюка , начальника Голопристанського відділу культури.

16 червня до нас завітали з Херсонської помісної церкви євангельських  християн-баптистів "Церква Голгофа".

Гості привезли чудову пізнавальну лялькову виставу, співали разом з дітьми та грали в ігри. А на подвірї дітей чекали справжні сюрпризи: батути, атракціони, майстер-класи по плетінню стрічками, бісеру , дивували та навчали робити звірів з надувних кульок.

 

Велику увагу у цьому році було приділено ансамблю народної пісні «Збур’ївчанка»

 

     12 серпня 2016 у нашій творчій родині було велике свято.

 

20 років заснування святкував ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка»

Ансамбль «Збурївчанка» відіграє велику роль у нашому творчому житті, адже саме вони надихають своїм прикладом молодь та дітей працювати над собою. Ці люди є старшими наставниками для тих хто тільки намагається вийти на сцену.

Святковим потягом ми відвідали всі станції життя ансамблю «Збур’ївчанка», тому головним побажанням вечора стало, щоб цих станції ще було безліч.

Протягом усього концерту, а він тривав 3 години, ансамбль «Збурївчанка» виконав 19 улюблених пісень. Це і народні, ліричні, гумористичні, патріотичні, обрядові пісні – це вказує на те, який багатий запас народної творчості мають наші артисти. Жіночки змінювали образи, розповідали гуморески та веселилися даруючи глядачам в залі свій запальний настрій

Для всіх було несподіванкою, що до нас в гості завітав ансамбль «Кучерянка» з села Кучерського, Великоолександрівського району. Гості вечора вручили коровай Таїсії Іванівні Самойленко та виконали пять неперевершених пісень. Хоч це молодий колектив, 5 років, але всі  були в захваті від їх артистизму.

На високому організаційному та патріотичному рівні відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України

 

Захід відкрився композицією «З Україною в серці», яка вразила своєю масштабністю усіх присутніх , а їх було стільки, що невистачало місця у залі,  діти об’єдналися в три кола показавши єдність народу, а навколо їх з гордо піднятою головою стояли діти з прапорами, які були підтримкою. А коли  вийшла «Україна» -  зал зірвався оваціями. 

 

Вітали жителів села своїм співом Олександра Фендик, Любов Бухтєєва, Катерина Бутенко, Катерина Гусєва, Олександра Корнєєва, Олександра Олексіна, Валентина Єфімова, Алла Калабуха, ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка», вокальний ансамбль «Таврічанка», також радували своїми виступами гості з Новофедорівського дошкільного закладу.

 

 Як завжди, масово виступили танцювальні колективи. Запалив зал танок «Козаки», який виконували харизматичні хлопці, вихованці нашого закладу.

Дуже вдячні Красновид Ірині Вікторівні, яка підготувала флеш-моб з рекордною кількістю дітей, більше 50 чоловік, з усього села. Хореографічний ансамбль «Грація» порадував нас запальним танком «Моя любов».

 

У святі було задіяно рекордну кількість дітей

 

Показали свої таланти нині Новозбурївська школа мистецтв, яка зробила міні-концерт. Бурхливі оплески отримав ансамбль скрипалів, які виконали декілька номерів, художнє читання представили Анастасія Зюбанова та Олександра Фендик, які зворушили весь зал.

 

Хочемо виразити велику подяку випускниці Новозбур’ївської школи мистецтв Красновид Ванессі, яка власноруч намалювала афішу до Дня Незалежності України та бажаємо їй творчих взлетів та успіхів у навчанні.  

 

Цього ж дня 24 серпня з 12:00 проходили спортивні змагання під гаслом «З вірою в Україну».

Жителі села могли випробувати себе в настільному тенісі,  який контролював Чухлєбов Іван, парковому волейболі, Попов Сергій та легкій атлетиці, Гроза Олександра.

В кінці змагань судді визначили переможців, а нагороджували їх ввечері під час святкового концерту,де глядачі побачили своїх героїв.  

          

Вересень 2016 року став часом нових міжнародних знайомств. 

Новозбур’ївська громада у рамках програми духовності приймали гостей із Голландії. 

Творчий колектив на чолі з директором Тетяною Миколаївною Бєляєвою серйозно віднісся до цієї зустрічі, тому спочатку ми дізналися дещо про культуру Голландії.

Зустріч складалася з 10 найяскравіших номерів. Розпочався концерт з композиції «З Україною в серці», радували своїм вокалом ансамбль народної пісні «Збурївчанка», вокальний дует «Струни душі», Єрмакова Ірина, Катерина Бутенко.   Також у заході взяла участь старша група ДНЗ «Малятко» з вихователькою Шапкою Т.С., які подарували запальний танок.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Гості були дуже здивовані, але раділи як діти, і робили безліч фото напам’ять.

Як пізніше виявилося наші гості перебували в «культурному шоці», і були здивовані такою душевною зустріччю.

За українською традицією їм вручили коровай, а наприкінці подарували обереги.

 

Також , поки іноземних друзів гостинно зустрічали у стінах наших навчальних закладів , в тому числі  і у дошкільному, були розроблені та надруковані фото-колажі   на згадку.

 

Головне свято сільських працівників, яке відзначається у третю неділю листопада, цього року припало на 25 листопада та проводилося в адмінбудівлі Новозбур’ївської сільської ради.

Розпочався концерт театралізацією «Барви України». Ведучими свята були Олена Дубова, Олег Шаповал, Ірина Єрмакова та Сергій Попов, які підтримували настрій заходу та вітали трударів землі гарними словами.

                                                         

На початку заходу зі словами привітання виступила сільський голова Таїсія Іванівна Самойленко, яка привітала землеорендарів та подарували дарунки від Отця Вячеслава.

Концерт на День працівників сільського господарства, і це вже стало традицією, ніби заглядає у наступний рік, тут є місце сценічним дебютам та експериментам. Недарма ж багато номерів звідси відбираються потім для звітного концерту. Своїми виступами радували Любов Бухтєєва, Олександра Корнєєва, вокальний ансамбль «Дзвіночки», ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка», вокальний ансамбль «Таврічанка», Алла Калабуха, Валентина Єфімова, Ірина Єрмакова.

Здивував всіх хореографічний ансамбль «Грація», який презентував два нових танка – «Ковбої» та «Руса коса».

                                         

Незважаючи на мале приміщення діти змогли показати усю красу хореографічної задумки й виклалися на всі 100 й отримали в дарунок бурхливі оплески вдячних глядачів.

Професійне свято працівників сільського господарства – то є для сільської громади найголовнішим.  

 

30 листопада 2016 року Новозбурївський СБК  відзвітував у рамках огляду-конкурсі «Таврійське намисто»

 

          Зустрічали журі хлібом та сіллю у фойє будинку культури , де наші господині вже приготувалися частувати смачними стравами  під запальну українську пісню.

 Розпочалася звітна програма театралізацією «Велична Україна». В цьому році ми зробили «удар» на родинних цінностях та підняття авторитету української сімї.  Адже кожна людина з великою любові душевним трепетом згадує те місце де вона народилася, де промайнуло її дитинство – дитинство  з дивосвіта в казку. З материнською ласкою у затишній батьківській оселі. Те родинне вогнище – маленька Батьківщина кожної людини. То її велике я, з якого починається людина, родина, Батьківщина і вся наша велична і неповторна Україна!  

В звітному концерті взяли участь 60 чоловік, з них – 41 дитина.

На заході було представленні усі жанри мистецтва.

Як соловейки звучали наші неповторні солісти: Олександра Фендик, Аліна Мандрона, Аліна Нам, Олександра Корнєєва, Валентина Єфімова, Сніжана Німич, Анна Верешко, Ірина Єрмакова.

Вражали поєднанням голосів ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка», вокальний ансамбль «Таврічанка», дитячий вокальний ансамбль «Дзвіночки».

Хореографічний жанр представляли дебютанти – хореографічний ансамбль «Мрія» з композицією «Маленькі українці» та неперевершений ансамбль «Грація», які виконали незабутній танок «Моя любов».

Будинок культури тісно співпрацює з Новозбур’ївською школою мистецтв, в підтвердження цього на заході лунала чудова пісня у виконанні інструментально-вокального тріо «Пані Збур».

 

 Художнє слово представляли – прониклива Анастасія Зюбанова та її сестричка зворушлива Іринка Шепель

Завершувала творчий звіт театралізація «Різдвяний вечір» у виконанні гуртка театрального мистецтва «Вільний політ».

Піснею «Нічка чарівниця», яку виконувала Ірина Єрмакова, всі поринули у диво Нового Року та Різдва Христового, а коли на сцені зявилася родина і стала прикрашати ялинку, глядачів огорнув подих сімейного затишку .

Подих  хуртовини , який доносився із моніторів , переніс глядачів у Різдвяну Ніч. На сцені порається господиня, яка приготувала 12 страв, і чекає на гостей. Колядники не забарилися, вони порадували всіх Різдвяним дійством, такими колядками та щедрівками, як: «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Нова радість стала», «Ой, сивая та я зозуленька».

 

На завершені свята ведучі привітали всіх з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.

 

Хай рік Новий, Різдво Христове,

Вам подарують дні казкові,

Мов чистий сніг , що землю гріє

Хай зігріває Вас надія.

 

1.1.        Культурно-дозвіллєва діяльність за межами Новозбурївського будинку культури

 

 (Участь у фестивалях, конкурсах, районних та обласних концертах)

 

У цьому році приділялося багато уваги заходам, які проводилися за межами нашого села. Це фестивалі, конкурси, ярмарки, тематичні концерти  і тому у 2016 році ми зібрали гарну колекцію грамот, дипломів та подяк.

-  03.06.2016 – Участь у районному фестивалі дитячої творчості «Чарівна кладочка». Ведучими свята були вихованці Новозбурївського СБК – Бєляєв Данило  та Сергеєва Яна,  також Катерина Бутенко зайняла І місце, Олександра Фендик – ІІ місце.

- 14.06.2016 – Х Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів». Де вихованка Новозбурївського СБК, Катерина Бутенко, зайняла І місце.

- 25.06.2016 – Всеукраїнський фестиваль народної творчості «Душа півдня», де активно взяли участь ансамбль народної пісні «Збурївчанка», а творчий колектив Будинку культури демонстрував виставку декоративно-прикладного мистецтва.  

- 25.06.2016 – Всеукраїнський фестиваль «Файноптах»

- 02.07.2016 – Всеукраїнський благодійний фестиваль «Купальські зорі». У фестивалі взяли участь ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка» ІІІ місце, Катерина Бутенко І місце, також брали участь хореографічний колектив «Грація» та Єрмакова Ірина.

- 20.08. 2016 – Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво». Чудову зустріч та презентацію Новозбур’ївської територіальної громади було оцінено найвище – І місцем. Гостей частували національними страва, власноруч зробленими подарунками і звичайно ж солодким та запашним кавуном.  У заході брали участь колектив Будинку культури, колектив Сільської ради, ансамбль народної пісні «Збурївчанка», хореографічний ансамбль «Грація», Олександра Фендик та Катерина Бутенко. 

- 03.09.2016 – Обласний фестиваль українського слова «Відлуння душі ім. Наталії Коломієць». У першому обласному фестивалі взяли участь вокальний ансамбль «Таврічанка», який посів ІІІ місце, Єрмакова Ірина – ІІ місце, Олександра Фендик І місце – вокальне мистецтво та І місце художнє слово, інструментально-вокальне тріо «Пані Збур» Новозбур’ївської школи мистецтв – І місце)

- 16.09.2016 – участь у ярмарці приуроченої до Дня міста Херсону. Яскраві та талановиті учасники ансамблю народної пісні «Збурївчанка» запалили жителів Херсону своєю енергією.

- 30.09.2016 – урочисто дано старт інвестиційного проекту компанії «Нібулон», участь у святковому концерті ансамблю народної пісні «Збурївчанка», невичерпним гумором радували  Рибальченко Олена Онисімівна та Федорук Микола Олександрович, дарувала пісні Єрмакова Ірина.

- 13.10.2016 – участь у святковому концерті присвяченому Дню захисників України у місті Гола Пристань. Взяли участь ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка», Єрмакова Ірина.

- 13.10.2016 – участь у святковому концерті присвяченому Дню захисників України у селі Чулаківка. Дарували приємні емоції хореографічний ансамбль «Грація», Катерина Бутенко, Олександра Фендик, Олександра Корнєєва, Анна Власенко.

-    20.10.2016 – участь у конкурсі народної пісні м.Скадовськ. Ансамбль «Збурївчанка» вперше взяв участь у цьому конкурсі, але вразив силою народного голосу, і почув багато гарних коментарів. 

-  21.10.2016 – дружній візит на 5-й ювілей ансамбля «Кучерянка» та День села Кучерського до с.Кучерського, Великоолександрівського р-н, Херсонської обл.

- 29.10.2016 – участь у святковому концерті присвяченому 5-річному ювілею магазинів «33 квадратний метр». Розважали жителів міста Гола Пристань ансамбль народної пісні «Збур’ївчанка», які виконали найулюбленіші пісні, вже стало закономірністю, коли виходить це колектив, у всіх підвищується настрій і танцю немає краю, ліричні пісні дарували Єфімова Валентина та Єрмакова Ірина,  ділилася своїм талантом Валентина Саєнко. 

- 07.12.2016 – участь у святковому концерті присвяченому Дню місцевого самоврядування м.Гола Пристань. Взяли участь ансамбль народної пісні «Збурївчанка», Єрмакова Ірина, Олександра Фендик.

- 19.12.2016 – виступ на відкритті обласної ялинки м.Херсон. Хоч було дуже холодно, але майстерне виконання народних пісень ансамблем «Збурївчанка» було оцінене на вищому рівні.

- 19.12.2016 – участь у новорічній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Новозбурївський СБК дивував жителів міста новорічними прикрасами, ялинками та іншими виробами декоративно-прикладного мистецтва.

 

Розвиток декоративно-прикладного мистецтва

 

Кожна людина талановита,  головне   допомогти їй знайти себе…

Переконатися  в цьому можна познайомившись з дітьми та дорослими, які окрім навчання та роботи, встигають танцювати, співати, досягати результатів у малюванні, декоративно-прикладному мистецтві та фотомистецтві.

Новозбурївський СБК славиться своїми майстрами декоративно-прикладного мистецтва, які постійно беруть участь у виставках та майстер-класах.   

Вишивальниці: Марина Карчевич, Тетяна Кротко, Наталія Васильченко, це люди , які цінять народне мистецтво і своїми яскравими роботами надихають усіх любов’ю до України.

У техніці модульне орігамі працює Світлана Миргородська зі своєю донечкою Крістіною.

 

Завжди підтримає та допоможе талановитий вчитель образотворчого мистецтва Новозбурївської ЗОШ І-ІІ ступенів №2 Коваленко Галина Василівна.

 

Дуже вдячні Шинкарук Тетяні, яка працює в техніці мотання та виготовляє вироби з серветок.

 

Неперевершені вироби виготовляє Надія Хоменко її мило ручної роботи сподобається кожному.

                         

Кожному викладачу приємно коли    

 їх учні досягають певних вершин,        

   так і трапилось у нас,  учасниця гуртка декоративно-прикладного мистецтва, Вікторія Корнєєва, власноруч пошила головні убори для ансамбля «Збур’ївчанка», і не тільки пошиття одягу     

        є в її скриньці талантів, вона гарно вишиває, в’яже та плете з бісера, а ще це дитина з відкритою, щирою душею, добрим серцем, сповненим поваги до людей, рідних, друзів.  Віка Корнєєва – квіточка, яку хочеться  завжди лілеяти, пестити, адже вона на це заслуговує! Молодець!

30 листопада під час творчого звіту проходила масштабна виставка декоративно-прикладного мистецтва, де всі майстрині показали свої роботи.

 

19 грудня учасники гуртка побували у м. Херсоні де дивували місцевих жителів своїми новорічними виробами. 

 

Фотомистецтво

У травні 2016 року проходила грандіозна фотовиставка «Я люблю життя», в якій взяли участь жителі села. Виставка була поділена на різні тематичні відділи: морська тематика, українська тематика, подорожі, музика та мистецтво, старі фотографії, кумедне фото, портрет, кохання. Деякі фотографи зробили персональні виставки – Невдаха Сергій «Погляд у минуле», «Автопортрет. Мій стиль», Галина Гавриш «Жіночий каприз», Наталія Луковецька «Ритм життя».

 Клубні формування

 

Студія  вокального співу «Тріумф»

 

Колектив працює з травня 2016

В якому займаються 11 дітей , солісти віком від 6-ти до 17-ти років.

Вихованці студії беруть активну участь в заходах територіальної громади, району , області, без яких не відбувається жодного свята .

 Виховуються солісти: Катерина Гусєва, Софія Новікова, Анастасія Зюбанова, Любов Бухтєєва, Аліна Нам, Аліна Мандрона, Олександра Корнєєва, Сніжана Німич ,  Катя Бутенко, Олександра Фендик, Анна Верешко.

 

Ансамбль народної пісні «Збурївчанка»

 

Колектив працює з 1996 року.

В ансамблі налічується 12 учасників.

  Український народ завжди має прекрасні культурні надбання й чудові традиції , серед яких розмаїття творчості в серці кожного українця на його доленосних шляхах особливе місце завжди посідала пісня .

   Жоден учасник ансамблю народної пісні «Збур’ївчанка» не уявляє свого життя без пісні . Цю безмежну любов до чудодійної мелодійної української пісні прищеплює художній керівник ансамблів В. Єфімова.

В 2016 році ансамбль зробив великий крок вперед, їх знають за межами нашого села і завжди чекають виступів.

 

Вокальний ансамбль «Дзвіночки»

 

Колектив працює з 01 липня 2016 року.

В ансамблі займаються 6 учасників віком від 6-ти до 8-ми років.

Хоч це новостворений колектив але дівчатка мають ціль, постійно відвідують заняття, брали участь у концертах, де показали добрий рівень.

Це дружній та веселий колектив, який заряджає емоціями не тільки один одного, а й всіх хто поруч.

 

 

Хореографічний ансамбль «Мрія»

Колектив працює з 11 липня 2016 року.

На початку ансамбль нараховував 24 учасника віком від 4 до 6 років, які входили до молодшої групи. Це дуже специфічний ансамбль, тому що вік дітей ще не дозволяє вчити серйозні елементи, але вони мають бажання безмежну енергію, тому у формі гри проводяться заняття, але поступово вони вчаться дисципліни та поведінки. Також проводяться ігри-бесіди «Як себе поводити на сцені» та «Сценічна міміка»

Молодша група брала участь у святковому концерті до Дня Незалежності з танком «Маленькі українці».

У вересні відкрито середню групу в якій займаються 15 дітей віком від 7-13 років.

 

Співпраця

 

 

Новозбур’ївський СБК співпрацює з більшістю організацій села.

Ми завжди хочемо показати творчий зріст наших вихованців і залюбки їздимо в школи, в дитячий садок, в приватні підприємства.

 

Дитинство - це найважливіший і найприголомшливіший час в житті людини. Сергій Бодров

 

Протягом двох років ми тісно співпрацюємо з дитячим дошкільним закладом «Малятко». Атестація дошкільного закладу, яка відбулася на початку року стала великою подією нашої співпраці . Працівниками СБК була розроблена концертна програма та підготовлені чудові номери з дітьми, що займаються у гуртках, які в свою чергу є випускниками дитсадка.  Нам важлива підтримка та співпраця с дошкільним закладом, тому що там змалечку закладаються такі поняття як любов до рідного краю, до ближнього, духовні цінності.

 

Мені здається, що одна з найбільших удач у житті людини - щасливе дитинство. Агата Крісті

 

15 червня 2016 святкувало своє День народження приватне підприємство «Делікат» та проводилось святкове відкриття фонтану.

Творчий колектив та вихованці будинку культури підготували вітальну програму в якій нагадали про радість дитинства та про це відчуття легкості та безмежності. Своїми дитячими мріями ділилися Катерина Бутенко, Олександра Фендик, Любов Бухтєєва та хореографічний ансамбль «Оба-на».

 

Про заходи, які проводилися в 2016 році можна говорити багато, але ми описали найважливіші, які мають великий внесок в духовний розвиток нашої громади.

Кожного дня двері Будинку культури відкриті для дітей та дорослих, які приходять не тільки для того щоб виступити на сцені, але й щоб поспілкуватися в дружнім колі, розповісти про свої досягнення та поділитися своїми переживаннями, залюбки приходять на репетиції, та вже можуть дати поради з тих чи інших питань. Ми дорослі почали спостерігати дружбу дітей з різних шкіл, вони чекають цієї зустрічі, саме в нас діти можуть зустрітись та провести разом вільний час.

Це і є нашою головною метою, щоб діти розвивалися, творчо зростали, мали опору й гарних друзів.