Новини

День Соборності України

«Велична і свята моя, ти, Україно»

День Соборності

22 січня  кожного року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

 

У рамках відзначення Дня Соборності України 22 січня цього року  0 10 годині у селі Нова Збур’ївка Голопристанського  району відбувся мітинг «Велична і свята моя, ти, Україно». Вранці біля адмінбудівлі  лунали небайдужі кожному українцю патріотичні пісні. На мітингу  були присутні : депутати, члени виконкому, представники навчальних закладів , зокрема працівники ДНЗ «Малятко», працівники сільської ради  та жителі села ;  зiбралися для того, щоб довести всiм i самим собi, що Україна — це високорозвинена держава, що вона могутня духом, має свою iсторiю.

    «…22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну Державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України», – цими  словами розпочала свій виступ сільський голова Таїсія Іванівна Самойленко,та зауважила ,що День Соборності має дуже велике значення для всієї країни, оскільки вплинув на всю подальшу історію України.  «Мені здається, що поки що більшість не знає про події, які відбулися цього дня, але з часом він дійсно стане тим святом, яке буде відзначати весь народ з величезним піднесенням. День Соборності має дуже велике значення для всієї країни, тому що в цей день відбулося єднання двох республік і одного народу. Для мене це дуже знаменна подія, як і для кожного справжнього українця».

Ведучі мітингу Фендик О., Дудар К., Чернова І., Шевчук О. висвітили історичне минуле нашої держави, той не легкий шлях України до її незалежності.

Ця дата поки що не стала тією радісною та великою подією, коли кожен українець може сказати – так, ми живемо в одній великій країні. Але до цього треба прагнути, і це свято якраз і покликане в нас викликати почуття соборності, єднання, свободи в незалежній країні Україна. Це свято має стати об’єднуючим чинником, для всього українського народу, як стала пісня «Українці» у виконанні Олександри Фендик, що об’єднала усіх присутніх на мітингу, бо ми, українці, як співається у пісні,і справді велика,  єдина  сім’я.

З нагоди відзначення Дня Соборності України в навчальних закладах нашого села було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.

Так, у Новозбур’ївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 були проведені: тематичні лінійки «Хай квітне моя Україна», як серед учнів старших класів (відповідальна вчитель Терещенко І.В.), так і в початковій школі (відповідальна вчитель Калабуха А.Ф.); вчителем Подшиваловою Іриною Іванівною була проведена історична година для учнів 10-х класів «Україна є, була і буде»; вчителі історії Подшивалова І.І. та Краснова Т.В. провели бесіди з учнями 7 класу «Борці за незалежність» та з учнями 8-го класу «Державотворчі процеси в Україні»; в шкільній бібліотеці бібліотекар Галига О.В. організувала експрес виставку «Великий день Злуки»; переглянуто відеофільм «Четвертий універсал УЦР».

 «День злуки українських земель» саме таку назву мала загальношкільна лінійка у Новозбур’ївській ЗОШ І-ІІ ступенів , яку підготувала Колодій О. А. вчитель історії.  Також Оленою Анатоліївною був проведений диспут у 9 класі на тему “У чому єдність українського народу?” класні керівники школи підготували та провели години спілкування “Разом – ми сила! Пам’ятаємо про це! ”

У Новозбур’ївському закладі загальної освіти №3 також була проведена загальношшкільна лінійка «День Соборнрсті України» (відповідальна вчитель Біленко Г. О.).Учні 10-го 11-го класів переглянули відеофільм «Велика злука УНР та ЗУНР», який продемонстрували на екрані та обговорили з дітьми вчителі Чипак Ю. В. та Татаріна Г. О; вчителем Біленко Г. О. було проведено круглий стіл  «Єднання народу-необхідна умова збереження державності» з учнями  9-го класу; до Дня Соборності України у 4-му класі було проведено  годину спілкування  Онопріяк А. А.

У нашому селі на високому рівні працює колектив закладу дошкільної освіти «Малятко»  (завідувач Журило Н. Л. ). Кожного ранку з дітьми проводяться бесіди на різноманітні теми , отож і не дивно , що 22 січня діти з задоволенням слухали своїх вихователів , які розповідали  про красу та велич нашої великої України. Звичайно дітям у такому віці було б не дуже зрозуміло слухати хронологічні історії країни, тому вихователі завжди знаходять шляхи та методи , щоб донести до маленьких сердечок теплий подих української душі. Адже саме в такому віці у дітей починає  формуватися любов до рідної країни .

Заклад дошкільної освіти працює за напрямком національно-патріотичного виховання. Тому у старшій групі "Соняшник " ( вихователі : Мірошніченко Т. В, Дубова О. В.) було  проведено заняття «Крокуємо мапою  рідної країни», де діти ознайомилися із звичаями та  традиціями різних регіонів України.

У садочку вже стало традиційним проводити святкування Дня Соборності,

   цього дня на дитячих майданчиках завідувач Наталія Леонідівна  зібрала колектив  та вихованців ,привітала усіх з урочистим днем та запропонувала  створити   коло єдності , що символізувало велич та красу рідної країни. На дитячих обличчях яскраво сяяли посмішки і це завжди  є результатом роботи дружнього колективу «Малятко».

У бібліотеці №1 Новозбур’ївського СБК (бібліотекар Гусєва Л.Г.) була організована тематична полиця «Україна в нас єдина – Україна в нас одна» та спільно з вчителем Новозбур’ївського закладу середньої освіти №3 Єфімовою В.В. проведена історична година для юнацтва «Тепло людських сердець єднає Україну».

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю, порозуміння між людьми...І часточка надії і віри в майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

Такі дати є приводом для глибоких роздумів і спонукою до дій, ми не можемо бути байдужими до долі України, нас всіх повинна обєднувати головна мета – майбутнє нашої країни, адже у єдності наша сила.

                           Тетяна Бєляєва директор Новозбурївського СБК