Новини

Свято нового життя. Будинок для сиріт

будинок 1

Життя — це просто дивна казка,
В яку приходимо
лиш раз.
Тут для людей любов і ласка,
І світло
сонячне для нас.

Життя складне, але цікаве.
Його не взнаєш до пуття.
Буває
радісне й лукаве...
Але... Спасибі за життя!

Життя... воно дивовижне, непередбачуване, гірке і солодке, одноманітне і барвисте, часом сумне чи радісне, але дивовижне і цікаве.

Життя — це справді велике диво! Я переконана в тому, що прийшли ми у цей світ  для добра, бо ми — люди.  Все, що б ми не робили, якимось чином в певний час повертається до нас самих: добро — добром, а зло — ще більшим злом. То ж напрошується висновок: роби добро, щоб тобі добре було.

Ми живемо в селі, а село, мов одна велика родина. Тут людина з людиною живе в щасті й біді, в радості й горі .Раніше  коли хтось будувався, зводили оселю гуртом – толокою. Казали, що так  усі незгоди між сусідами відпадають перед святістю справи. Такий уже звичаєвий устрій народного буття – допомагати один одному в найважливіших моментах буття, дарувати свято нового життя.

Тож 2 лютого 2018 року ми завітали у провулок Зоряний не  на толоку , а  прийшли , щоб подарувати свято. Свято, яке відбулося  завдяки тісній співпраці обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, Голопристанської районної ради та органу місцевого самоврядування нашого села.

На святі були присутні  шановні гості: заступник голови обласної державної адміністрації Рищук Є.М., заступник голови районної державної адміністрації В.М.Богачук, І.К.Басараб  заступник голови районної ради, начальник служби у справах дітей Писарєва І. А., начальник відділу культури районної адміністрації Пішта А.П.,радник голови Голопристанської районної ради Сибко В.А. та Шевчук О.В. головний спеціаліст   відділу організаційної соціальної роботи з питань внутрішньої політики  апарату районної державної адміністрації.

будинок 2будинок 3

  Молоді дівчата, Віка Чумаченко та Інна Самойленко, з посмішками на обличчях зустрічали гостей. Приємне хвилювання переповнювало їхні серця!

З вітальним словом до майбутніх господинь та усіх присутніх звернувся  заступник голови обласної державної адміністрації Рищук Євген Миколайович, він побажав дівчатам, щоб у цьому домі завжди був мир і злагода, і звичайно ж лунав дитячий сміх. І заступник голови районної державної адміністрації Віктор  Михайлович Богачук побажав  Віці та Інні щасливої долі та здійснення заповітних мрій.

 Дуже часто переймається життям мешканців нашого села Іван Кирилович Басараб заступник голови районної ради, він також привітав   майбутніх господинь  з такою  важливою подією  у їхньому житті.

Хлібом і рушником, словом і піснею, благородством душі своєї звеличують люди оселю, надихають господарів на повносиле і мирне життя.  Тож естафету привітань продовжила  господиня нашого села, голова Новозбурївської сільської ради Таїсія Іванівна Самойленко. Таїсія Іванівна вручила запашний  та пишний коровай на вишитому рушникові майбутнім мешканцям будинку, на обличчях яких все частіше і частіше зявлялася посмішка. А щоб доля була лагідною до них ,вона подарувала оберіг затишку та тепла в їхній оселі. Тим паче , що перші кроки до облаштування оселі уже зроблені завдяки сільській раді, яка подарувала меблі.

будинок 4будинок 5

Усі чекали на ту мить, заради якої всі зібралися в такий чудовий день .І ось ця хвилина настала, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Рищук Є.М. урочисто вручив ключі від будинку, де  обов’язково запанують добро, мир, злагода, любов та сімейний затишок.

Не оминули цю урочисту подію і працівники культури Новозбурївського СБК та ансамбль народної пісні «Збурївчанка». Вони подарували усім присутнім гарний настрій та веселу , запальну українську пісню. А на згадку – символ чистоти та порядку : віник прикрашений яскравими стрічками, і наголосили : «… коли віник зітреться нехай оберіг на стіні посміхнеться!» , та вручили господарям ще один оберіг.

будинок 6будинок 7

Під кінець свята гостей та учасників заходу майбутні господині пригостили смачними пиріжками та висловили свою вдячність президенту України, обласній державній адміністрації, районній державній адміністрації,сільській раді за їхню небайдужість та турботу про них.

будинок 8будинок 9

Валентина Валентинівна, яка опікувалась Вікою, приїхала на свято не з пустими руками - вона подарувала м’які меблі, які стали гарним доповненням святкового настрою та подарунку від сільської ради .

 Несподівано і зворушливо прозвучала пісня у виконанні Інни Самойленко, яку вона подарувала своїй найріднішій людині, Ользі Василівні Самойленко, жінці , яка уже 10   років опікується нею, яка навчила її бути насамперед доброю людиною і звичайно ж гарною господинею.

 

Що ж є  хата , будуть в ній і гості!

Дівчата трішки ніяково , але ж від усієї душі запросили усіх присутніх вже до своєї оселі, до якої за українськими традиціями  першу впустили кішку Фросю.

будинок 10будинок 12

Соціальний захист дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в Україні є одним  із головних обов’язків держави та основним напрямом правової політики держави, тож хочеться вірити в те , що ця подія не остання у  нашому селі.

                                          Директор Новозбурївського СБК   Тетяна  Бєляєва